Don't panic!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Препоръки на филми

4 posters

Go down

Препоръки на филми Empty Препоръки на филми

Писане by Shibalba Съб Юни 21, 2008 10:36 am

или както някои... българи... ги наричат - рекомендации. ревюта. както ви харесва.
да речем, гледате някой филм, който адски много ви впечатлява, затова решавате да го споделите със света и да го убедите да го гледа, ха! ако искате можете да пишете надълго и наширо, ако ли не - по-сбито, но съществено... както ви е удобно. но "[заглавие] беше много готин филм, интересен и весел, изкефи ме, гледайте го" не става (;. ако нямате какво съществено да кажете, просто не казвайте нищо. може да използвате следния формат, ако ви е по-удобно.

Код:

Заглавие:
Режисьор:
Актьори:
Жанр:
Година:
Оценка от 1-10:
Лични коментари (към играта, актьорите, ефектите, сценария, реплики, тривиа):
...the end...

feel free to share, people ^.^
Shibalba
Shibalba
i'm a twisted

Female Брой мнения : 177
Местожителство : Space :P
Registration date : 21.03.2008

http://rukuen.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Препоръки на филми Empty Re: Препоръки на филми

Писане by Rado Съб Юни 21, 2008 1:58 pm

А можем ли да казваме и филм, който не ни е харесал (да предупредим другите един вид, че е грешка да го гледат)?
Rado
Rado
Съвсем леко досаден
Съвсем леко досаден

Male Брой мнения : 170
Age : 33
Местожителство : Русе
Registration date : 21.03.2008

Върнете се в началото Go down

Препоръки на филми Empty Re: Препоръки на филми

Писане by Shibalba Съб Юни 21, 2008 3:39 pm

мхм, да. това също става. изобщо всякакво впечатление - добро или лошо.
Shibalba
Shibalba
i'm a twisted

Female Брой мнения : 177
Местожителство : Space :P
Registration date : 21.03.2008

http://rukuen.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Препоръки на филми Empty Re: Препоръки на филми

Писане by СкручЪ х) Съб Юни 21, 2008 4:11 pm

На мен последно ми хареса The Dukes Of Hazzard х). Историята е общо взето за двама луди братовчеди, които искат да попречат на злия план на злия човек да направи мина на мястото на доброто градче х). Единият братовчед е Джони Ноксвил, другият е Сийн Скот х). Джони Ноксвил може да не е най-добрия актьор, но пък придава характер на филмчето, докато Скот си е признат актьор х)
Забавно беше. Някои неща бяха леко клиширани, други бяха леко пресилени, шегите на чичо Джеси си бяха направо тъпи (но брат'чеда Бо а.к.а. Джони Ноксвил упорито се смееше на тях), преследванията с колите бяха нереалистични, но въпреки това филмът ми хареса х). Първата половина е по-добра х)
Жанрът му е драма/комедия предполагам, филмът е от 2005, а оценката му е висока, не ми се мисли в момента какво да е точно
СкручЪ х)
СкручЪ х)
Бъдещ президент :р
Бъдещ президент :р

Male Брой мнения : 1357
Age : 33
Местожителство : Мафията не уточнява адреси
Registration date : 18.03.2008

http://www.myspace.com/skru4

Върнете се в началото Go down

Препоръки на филми Empty Re: Препоръки на филми

Писане by TheSoFG Съб Юни 21, 2008 4:54 pm

## Заглавие : Lord of War(Цар на войната)
## Режисьор : Андрю Никъл
## Актьори : Никълъс Кейдж, Итън Хоук, Бриджет Мойнахан, Джаред Лето
## Жанр : Криминален, Драма
## Година : 2005
## Оценка от 1-10 : 7.7/10 (52,690 гласували) по ИМДБ, за мен 10
## Коментар : Този филм ме накара да се замисля в какъв свят живеем. Още с началните изречения ме грабна и до края ми доказа гениалността на филмовото изкуство.
Базиран на истински факти, “Цар на войната” е екшън приключение, развиващо се в света на международната търговия с оръжия. Филмът проследява живота на търговеца на оръжие Юри Орлов. Където и да продава, той винаги е една крачка пред вечно преследващия го агент на Интерпол, конкурентите си и даже клиентите, някои от които са най-големите военни диктатори в света. В крайна сметка обаче, Юри не може да се избяга единствено от собствената си съвест.
Юри (Никълъс Кейдж) и брат му Витали (Джаред Лето) са деца на украинци емигрирали в Америка под предтекст, че са евреи. Те започват заедно бизнеса с търговия на оръжия, но тъй като нервите на Витали не издържат на напрежението, Юри остава сам.
Жената на живота му е Ава Фонтейн (Бриджет Мойнахан), но даже и след като се омъжва за него, тя не знае с какво се занимава Юри, тъй като, по неговите думи, “някои от най-успешните връзки са изградени върху лъжи и измами. Така и така накрая се стига до там, защо направо да не се започне с това?”
Когато Съветският съюз се разпада през 1991 г., Юри получава шанса на живота си – много оръжия и никой, който да ги пази. Истински факт е, че само в Украйна между 1982 и 1992 г. са откраднати оръжия на стойност над 32 милиарда долара, като виновниците никога не са заловени. Така до средата на 1990-те Юри става истински “цар на войната” и натрупва огромно богатство.
В крайна сметка натискът от Интерпол се засилва и Юри е арестуван от агент Джак Валънтайн (Итън Хоук). Но късметът му изглежда безкраен, тъй като не само обвиненията срещу него не са доказани и той е пуснат на свобода, но и всички опити за убийството му пропадат. За съжаление, убийството на брат му слага край на щастливите дни и той отново е арестуван.
За капак, родителите му го обвиняват за смъртта на Витали, а Ава го изоставя, като взима със себе си и сина им. Нещата взимат неочакван обрат, когато се оказва, че най-могъщият търговец на оръжия в света - самото американско правителство - има нужда от него. Юри поддържа връзка с множество диктатори, което го прави идеална маша в ръцете на САЩ.
Той е освободен от затвора с уговорката да продължава да продава оръжия там, където му наредят. Той вече има право да върши това, което желае без да се крие от закона, но цената, която плаща е, че вече е напълно сам...
TheSoFG
TheSoFG
Прясно изпечен
Прясно изпечен

Male Брой мнения : 77
Age : 33
Местожителство : Русе
Registration date : 20.06.2008

http://zoom.bg/xit4me

Върнете се в началото Go down

Препоръки на филми Empty Re: Препоръки на филми

Писане by СкручЪ х) Съб Дек 13, 2008 8:33 pm

Big Stan

Препоръки на филми Big_st10

Жанр: Официално комедия
Режисьор: Роб Шнайдер
Сценарист: Josh Lieb
Сюжет: https://dontpanic.bulgarianforum.net/forum-f16/topic-t26-40.htm#2638

НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ
СкручЪ х)
СкручЪ х)
Бъдещ президент :р
Бъдещ президент :р

Male Брой мнения : 1357
Age : 33
Местожителство : Мафията не уточнява адреси
Registration date : 18.03.2008

http://www.myspace.com/skru4

Върнете се в началото Go down

Препоръки на филми Empty Re: Препоръки на филми

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите